Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak opravit padák ?
aneb je to opravdu tak jednoduché jak se zdá?
Tomáš
15.4.2013 19:31
Ahojte, včera jsem si šel zalítat a krve by se ve mě nedořezal, když jsem to při vybalování uviděl... No ale co už, objednal jsem si oprav. sadu(btw. je škoda že ji Elspeeďáci nemají v obchodě)no a teď řeším jak na to. Našel jsem 2 díry kdy jedna je cca 5x5mm a druhá o něco menší a jsou asi 5 cm nad sebou. Zajímá mě jestli to mám zalepit jednou latou nebo spíše každou zvlášť, dále potom, existuje nějaké minimum kolik by ta lata měla přesahovat za okraj díry? Prý to dost lepí, takže když se mi to třeba nepodaří napoprvé mám šanci ji sundat a zkusit to znovu? Jak zamezím tomu, aby se mi to v prostoru díry nepřilepilo k druhému potahu až to složím a hlavně je tato oprava dostačující nebo to mám rovnou poslat do servisu. Díky za případné tipy
Odpovědět
záplata

Pavel Marcínek
16.4.2013 13:54
.. protože se nikdo ze zkušenějších zatím nemá k odpovědi, napíšu, jak bych to udělal já podle svých zkušeností: vytřihnul bych ze skytexu stejné barvy kulaté nebo čtvercové záplaty cca 2-3cm, odstřihnul rožky do kulata aby se to netřepilo. Pak bych je (na rovné čisté podložce vložené do komory) nalepil shora na potah, čtverečkovou strukturou na sebe, aby to bylo co nejmíň vidět. Pak určitě ještě podlepit odspodu. V tak malé velikosti by se to sice nelepilo na protější potah ale určitě by se na tom držel bordel. Možná bych se pokusil ty vnitřní záplaty vystřihnout tak, aby se vešly do těch dírek. Ale jestli je to otřepané a nepravidelné, tak bych to prostě jenom překryl. Nezkoušel jsem to, ale myslím, že strhnout tu záplatu nejde. A když tak za cenu zhoršení porozity v tom strženém místě. Proto bych lepil každou dírku zvlášť. U velké laty by se mohlo stát, že ji přilepíš nějak nakřivo. Nepovažuju se za odborníka, třeba se ozve někdo zkušenější :-)
Odpovědět
záplata
Lukáš Pohl
17.4.2013 14:07
Ahoj, na dírku 5x5mm bych vystřihnul záplatu max 2x2cm z materiálu stejné barvy. Pokud nemáš stejnou barvu tak bílou. Velkou záplatu bych lepil z vnitřní strany. Opačně než Pavel. Ta samolepka se dá strhnout, sice drží, ale jde to. Nejprve jen lehce přiložit, tak aby se nevytvořily vrásky a pak postupně prstem nebo nehtem přežehlit, aby držela v celé ploše. Lepidlo většinou schne tak den, pak už se to strhává hůře, ale i to jde. Z ovlivnění porozity bych strach fakt neměl. Jak psal Pavel, ale naopak, tak z horní strany bych vložil maličkou záplatu, tak aby třeba jen o 1mm byla větší než ta dírka, která bude nejspíše kobylky. Jinak se ti na ten lep od samolepky nachytá bordel. Já osobně, pokud třeba lepím roztržený skytex, tak dávám samolepku z vnitřní strany, pak to vypadá, že tam žádná díra není. Jinak tvar samolepky většinou volím jako kroužek. Když čtverec nebo obdélník, tak mu ty rohy zastřihnum jako zkosení. Ne kvůli třepení, ale kvůli tomu, že ostré rohy se mají tendenci odlepit. Ahoj, Lukáš
Odpovědět
Nosnou záplatu zevnitř
Pawlik
21.4.2013 10:38
Přesně tak jak říká Lukáš: Nosnou záplatu zevnitř (uvnitř je přetlak, který záplatu tlačí na povrch látky), zvenčí maximálně tak krycí záplatu na překrytí roztřepených vláken nebo nedoléhajících hran díry, aby to blbě nevypadalo nebo se nelepilo (i když, proti lepení stačí potřít popelem z cigarety Smile ) Důležitý je taky materiál křídla. Skytex se dá lepit čímkoli, Dokdo jenom Dokdem.
Odpovědět
tak to bude v poho

Tomáš
22.4.2013 20:46
Ahojte, dík za rady, protože já bych to asi fakt dělal jinak. V sadě, která mi přišla není totiž ani návod, takže by to asi nedopadlo tak dobře jako teď když už mám ucelenou představu jak na to. Dík
Odpovědět

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)